"Chcesz podkreślić swój wygląd dobrze dobranym zegarkiem? Trafiłeś w dobre miejsce!"

Na naszym blogu opisujemy zegarki meskie renomowanych marek, doradzamy jak wybrać by nie przepłacić.

Do niedawna można było spotkać się z powiedzeniem, że dziecko rodzi się mądre, a później idzie do szkoły.

Niestety w tym zdaniu jest dużo racji, ponieważ system szkolnictwa, obejmujący również poziom przedszkolny, nie jest nastawiony na wykorzystanie i rozwijanie potencjału dziecka, jego wyobraźni, indywidualnych cech i uzdolnień. 
Zauważając ten problem i obserwując każde dziecko jako odrębną jednostkę, warto wybrać przedszkole montessori, inwestując tym samym w jego rozwój zainteresowań, umiejętności i predyspozycji. Kiedy dziecko wykazuje typowe zdolności humanistyczne, szybko poznaje literki, czyta, opowiada, poszerzając w szybkim tempie swój zasób słownictwa, nie musi być również wybitne z przedmiotów ścisłych, czego wymagają od młodej osoby przedszkola i szkoły państwowe. 
Na szczęście w coraz większej liczbie placówek edukacyjnych, gdzie przykładem są przedszkola we Wrocławiu, kładzie się nacisk na wychowanie i naukę dziecka zgodnie z założeniami opracowanymi przez panią Marię Montessori. W takim przedszkolu już nie uczy się dziecka całkowitego posłuszeństwa i działania zgodnie z wytycznymi dorosłych i nie karze za indywidualność. 
Przedszkole montessori zakłada, że każde dziecko jest inne i rozwija się w indywidualnym tempie, że dzieci mają różne zainteresowania, wyobraźnię, potrzeby, również akceptacji i bezpieczeństwa. Każde dziecko inaczej współpracuje w grupie i ma różne sposoby na poznawanie świata i zdobywanie wiedzy. Chodzi o to, żeby tę oryginalność dziecka odkryć i umiejętnie poprowadzić go ścieżką rozwoju, która będzie dopasowana do jego oczekiwań i umiejętności.
Dowiedz się więcej na stronie http://www.przedszkole-montessori.wroclaw.pl

Zobacz to na zdjęciach:

hobby

rozrywka

czas wolny